З грудня 2018 року на кафедрі української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка функціонує ресурсний центр професійного розвитку вчителя української мови і літератури (керівник – проф. Семеног О.М.). Як основа мікропроекту українсько-польського освітньо-наукового проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза VI. Комунікаційні стратегії та відносини університет-школа».
Мета проекту полягає у тому, що з урахуванням кращих практик національного та польського досвіду розробити комплекс нормативного, інформаційно-дидактичного забезпечення розвитку ключових компетентностей учителя-словесника в умовах міждисциплінарного освітнього середовища на рівнях: бакалаврат – магістратура – аспірантура закладів вищої педагогічної освіти та /або – підвищення кваліфікації на засадах цінностей педагогіки партнерства і наставництва.
16 травня 2019 року у переддень Дня науки, у Міжнародний день вишиванки відбулася Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід" на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
У ході конференції ми презентували науковий гурток "Культуромовна особистість журналіста", членами якого є студенти спеціальності 061 Журналістика (спеціалізація "Видавнича справа та редагування") Машинобудівного коледжу СумДУ.
Зокрема, було представлено здобутки гуртківців (перемоги в олімпіадах, конкурсах); видання юних журналістів, родзинки редагування видань, а також творчі доробки - відеореклама книги та відео "Разом простіше", темою якого є доброчесність!
З презентацією виступу можна ознайомитися за покликанням: http://jmm.sspu.edu.ua/…/136-akademichna-kultura-doslidnika….
У той же час призери олімпіад та учасниці численних наукових конференцій Arina Stolbtsova та Karina Lopandia ділилися думками стосовно навчальної культури студентства, академічної доброчесності, плагіату в наукових роботах та акцентували увагу присутніх на важливій ролі наукового керівника в ході виконання дослідження.
16 - 17 травня 2019 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід" у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка. Аспірантка ІІ курсу навчання Діхнич Катерина Віталіївна, Виконуючи дисертаційне дослідження «Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи у процесі педагогічної практики», науковим керівником якого є професор, доктор педагогічних наук Семеног Олена Миколаївна, ознайомиЛА пристутніх із творчим проектом «Навчальна культура учня початкової школи» (КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №23).
Здобувачі початкової освіти розповіли учасникам конференції про те, чи списують учні початкової школи й надали такі поради: створити учнівську раду доброчесності; обговорювати із здобувачами освіти етичну академічну поведінку; ознайомити із Довідником з академічної доброчесності школярів. Здобувачі освіти впевнені, що школа - це місце, де вперше формують академічну доброчесність.
"Мама - це свята істота, яку можна зрівняти з янголом. У неї добре серце, золоті руки, яскрава душа. Люди усієї планети, бережіть матір, тому що це оберіг любові, щастя та доброти!" - це слова учасників телезаходу від 10.05.19.
Оnline-зустрічі з Рожнівськім ліцеєм Івано-Франківської області стали вже звичними для першокласників 1-В класу Шосткинської спеціалізованої школи І ступеня № 13.
Маленькі учасники розповіли, як готуємося до світлого весняного свята - Дня Матері. Ми послухали дивовижну західноукраїнську колискову у виконанні однієї з мам , побачили колаж "Багаторука фея", що створили учні разом з учителькою Наталією Петрівною. Показали портрети матусь, які підготували до свята, розповіли прислів'я про маму, пограли у гру "Ласкаві ознаки", підбираючи пестливі слова до слова "мама".
Прийшли до висновку: ми цікаві одне одному.
Вебінар «Великдень»
відбувся 3 Травня 2019 року.
Учасники:
учні 1 класу, учителі, директор Шосткинської спеціалізованої школи 1 ступеня №13 м. Шостка В.Балицька;
учні 1 класу, учителі, директор НВК «Гуцульщина» Рожнівський ліцей Івано-Франківської області Радиш О.Ю. ;
координатор проекту Жук М.В., завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО;
консультант Семеног О.М. завідувач кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка.