РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ

ВЧИТЕЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

Презентація мікропроекту «Створення ресурсного центру професійного розвитку вчителя української мови і літератури» на вченій раді СумДПУ ім.А.С.Макаренка

звіт1З грудня 2018 року на кафедрі української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка функціонує ресурсний центр професійного розвитку вчителя української мови і літератури (керівник – проф. Семеног О.М.). Як основа мікропроекту українсько-польського освітньо-наукового проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза VI. Комунікаційні стратегії та відносини університет-школа».

Мета проекту полягає у тому, що з урахуванням кращих практик національного та польського досвіду розробити комплекс нормативного, інформаційно-дидактичного забезпечення розвитку ключових  компетентностей учителя-словесника в умовах міждисциплінарного освітнього середовища на рівнях: бакалаврат – магістратура – аспірантура закладів вищої педагогічної освіти та  /або –  підвищення кваліфікації на засадах цінностей педагогіки партнерства і наставництва.

Детальніше: Презентація мікропроекту «Створення ресурсного центру професійного розвитку вчителя української...

Культуромовна особистість журналіста

пОНОМАРЕНКО 116 травня 2019 року у переддень Дня науки, у Міжнародний день вишиванки відбулася Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід" на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. 

У ході конференції ми презентували науковий гурток "Культуромовна особистість журналіста", членами якого є студенти спеціальності 061 Журналістика (спеціалізація "Видавнича справа та редагування") Машинобудівного коледжу СумДУ.

Зокрема, було представлено здобутки гуртківців (перемоги в олімпіадах, конкурсах); видання юних журналістів, родзинки редагування видань, а також творчі доробки - відеореклама книги та відео "Разом простіше", темою якого є доброчесність!
З презентацією виступу можна ознайомитися за покликанням: http://jmm.sspu.edu.ua/…/136-akademichna-kultura-doslidnika….

У той же час призери олімпіад та учасниці численних наукових конференцій Arina Stolbtsova та Karina Lopandia ділилися думками стосовно навчальної культури студентства, академічної доброчесності, плагіату в наукових роботах та акцентували увагу присутніх на важливій ролі наукового керівника в ході виконання дослідження.

Детальніше: Культуромовна особистість журналіста

Навчальна культура учня початкової школи

ДЫХНИЧ 316  - 17 травня 2019 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених "Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід" у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка. Аспірантка ІІ курсу навчання Діхнич Катерина Віталіївна, Виконуючи дисертаційне дослідження «Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи у процесі педагогічної практики», науковим керівником якого є професор, доктор педагогічних наук Семеног Олена Миколаївна, ознайомиЛА пристутніх із творчим проектом «Навчальна культура учня початкової школи» (КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №23).

Здобувачі початкової освіти розповіли учасникам конференції про те, чи списують учні початкової школи й надали такі поради: створити учнівську раду доброчесності; обговорювати із здобувачами освіти етичну академічну поведінку; ознайомити із Довідником з академічної доброчесності школярів. Здобувачі освіти впевнені, що школа - це місце, де вперше формують академічну доброчесність.

Детальніше: Навчальна культура учня початкової школи

Телепроект «День мами» 10 травня 2019 року

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ 2 1"Мама - це свята істота, яку можна зрівняти з янголом. У неї добре серце, золоті руки, яскрава душа. Люди усієї планети, бережіть матір, тому що це оберіг любові, щастя та доброти!" - це слова учасників телезаходу від 10.05.19.

Оnline-зустрічі з Рожнівськім ліцеєм Івано-Франківської області стали вже звичними для першокласників 1-В класу Шосткинської спеціалізованої школи І ступеня № 13. 
Маленькі учасники розповіли, як готуємося до світлого весняного свята - Дня Матері. Ми послухали дивовижну західноукраїнську колискову у виконанні однієї з мам , побачили колаж "Багаторука фея", що створили учні разом з учителькою Наталією Петрівною. Показали портрети матусь, які підготували до свята, розповіли прислів'я про маму, пограли у гру "Ласкаві ознаки", підбираючи пестливі слова до слова "мама". 
Прийшли до висновку: ми цікаві одне одному.

Детальніше: Телепроект «День мами» 10 травня 2019 року

Пілотний проект «Формування української мовнокомунікативної та ІКТ компетентностей учнів»

ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ 4Вебінар  «Великдень»

відбувся 3 Травня  2019 року.

Учасники:

учні 1 класу, учителі, директор Шосткинської спеціалізованої школи 1 ступеня №13 м. Шостка   В.Балицька;

учні 1 класу, учителі, директор НВК «Гуцульщина» Рожнівський ліцей Івано-Франківської області Радиш О.Ю. ;

координатор проекту Жук М.В., завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО;

консультант Семеног О.М. завідувач кафедри української мови і літератури СумДПУ імені А.С.Макаренка.

Детальніше: Пілотний проект «Формування української мовнокомунікативної та ІКТ компетентностей учнів»