Вебінар «Інфомедійна грамотність: валізка вправ для словесника» - надзвичайно потужний інтенсив з практичними порадами щодо впровадження елементів медіаграмотності у викладання шкільних предметів.
Спікер - Пономаренко Н. П., доктор філософії, викладач української мови та літератури Машинобудівного коледжу СумДУ.
4 січня відбувся другий вебінар «Інфомедійна грамотність: валізка вправ для словесника» (спікерка – Наталія Пономаренко), передбачений планом реалізації грантового проєкту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус».
У заході взяли участь 65 представників освітянської спільноти (професори, доценти, викладачі, представники відділів освіти, Загальноукраїнського центру словникарства УМІФ НАН України, директори й заступники директорів шкіл, учителі, студенти) з різних регіонів України.
Говорили про факти і судження, формування медіакомпетентності в процесі підготовки сучасного вчителя української мови і літератури, шляхи, методи і прийоми формування інфомедійної грамотності учнів в умовах змішаного навчання.
Зустріч була дуже інформативною, практичноорієнтованою й насиченою різноманітними інтерактивами! По завершенню, за традицією, відбулася рефлексія й обмін досвідом застосування інноваційних методів і прийомів у практичній діяльності вчителя української мови і літератури, що, безперечно, є безцінним для професійного розвитку і самовдосконалення.
Ольга Муратова
"Як розрізнити в соціальних мережах правдиву й неправдиву інформацію, створити дудл, з'ясувати, що є судженням, а що- фактом, провести паралелі між медійними та інформаційними процесами, як зацікавити сучасне покоління школярів нестандартними підходами до вивчення української мови та літератури, зарубіжної літератури, як стати медійно грамотною особистістю - саме ці питання обговорювалися під час вебінару «Інфомедійна грамотність: валіза вправ для словесника» від освітньо-дослідницького центру «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» СумДПУ імені А.С.Макаренка . Цікаві підходи, несподіване прочитання вже відомих прийомів та методів, практичне пояснення й технології застосування їх на уроках української мови та літератури справді поповнили мою методичну валізку. Сучасно, творчо, практично цінно, якісно, інноваційно! Щиро вдячна пані Олені Семеног та спікерці пані Наталії Пономаренко за сприяння формуванню інфомедійної грамотності сучасних учителів-словесників, зокрема в умовах запровадження змішаного навчання та на засадах академічної доброчесності . З радістю долучусь до наступних зустрічей."
Алла Баева
"Продовжуємо навчатися..... Сьогодні вечір ще святковий, а ми разом зі студентами 43У, 61У групи взяли участь у роботі вебінару ,,Інфомедійна грамотність: валіза вправ для словесника,,. Щиро дякуємо організаторам і модераторам зустрічі, особисто Н.Пономаренко, яка поділилася із учасниками заходу своїми практичними напрацюваннями щодо формування інфомедійної грамотності сучасної молоді, яка багато часу проводить у всесвітній мережі. Цікаво, креативно, по-новому інтерпретовані прийоми технології критичного мислення, інтерактивної, комп'ютерної під час роботи з текстом різних стилів і жанрів. Пані Наталія уміло поєднала теоретичний аспект порушеної проблеми із практичним втіленням його на уроках української мови і літератури. Дякуємо. Сподіваємося на нову зустріч. Окрема подяка за сертифікати, які студенти покладуть у свої валізки."
Татьяна Плавич Дятленко
"Загальноукраїнський центр словникарства долучився до вебінару «Інфомедійна грамотність: валіза вправ для словесника». Щиро дякуємо за можливість спільної роботи. Організатори майстерно поєднали науковців, викладачів, вчителів, студентів, учнів. Рухаймося до створення словника нового типу! Словник як форма взаємодії між учасниками гранту.
Чекаємо Ваших вимог та пропозицій!"
Загальноукраїнський центр словникарства
"Сьогодні відбувся другий вебінар у рамках проєкту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» під назвою «Інфомедійна грамотність: валізка вправ для словесника».
НатхненноТворчоКреативноІнфомедійно
Півтори години промайнули, наче одна мить! Висловлюємо глибоку і щиру подяку
за неймовірно змістовну інформацію, цікавий і потрібний матеріал для вчителя -словесника.
Щаслива від того, що є частинкою великої інфомедійної родини Друзі, приєднуйтеся до нас!
З нетерпінням чекаю наступної зустрічі"
"Учитель, викладач вчиться все життя, він просто не має права зупинятись. Участь у роботі вебінару «Інфомедійна грамотність: валізка вправ для словесника» підтверджує ці слова. Щиро дякую за запрошення пані Олені Семеног, за надзвичайно інформативну, насичену, креативну й практично спрямовану розповідь пані Наталії Пономаренко, за щирий обмін думками всім колежанкам. Надзвичайно потужний і новітній проєкт!"
"Вебінари "під ялинкою" продовжуються! Сьогодні відбувся надзвичайно цікавий та корисний вебінар від освітньо-дослідницького центру «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» СумДПУ імені А.С.Макаренка.
Керівник проєкту - доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Семеног Олена Миколаївна, модерувала цю онлайн-зустріч. Кандидат наук Пономаренко Наталія Петрівна була спікером і автором вебінару.
Тема вебінару: "Інфомедійна грамотність: валіза вправ для словесника"
Висновки вебінару. У вебінарі взяли участь викладачі і вчителі із різних куточків України, зі Сходу, Заходу і Центральної України. Більше 60 осіб у новорічні свята покинули свої салати та святкування і долучилися до навчання, і, як на мене, це багато що говорить про авторів онлайн-зустрічі)))))))
Спікерка Наталія Пономаренко показала нам дуже багато вправ і методів роботи із текстом і картинками, наприклад:
-меми як засіб роботи зі студентами,
-аналіз сучасного медіа,
-співставлення сучасних і несучасних біографій українських письменників,
-аналіз картини на гостросоціальну тему...
Продовжувати можна дуже багато. Тому, підсумоючи, хочеться сказати велике ДЯКУЮ за таку надзвичайно велику роботу, проведену авторами проєкту. Вдячна за запрошення і до нових зустрічей! Чекаю із нетерпінням!"