Інформаційна зустріч щодо впровадження проєкту «ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФО-МЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ»

Інформаційна зустріч щодо впровадження проєкту «ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФО-МЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ» у Сумській області: змістовно, конкретно, перспективно.
(70 учасників; модератор - А. Гончаренко, регіональна координаторка проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» у Сумській області).
У заході взяли участь Р.Євтушенко, представниця Міністерства освіти і науки України; С.Бирченко, начальник відділу дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації.
Зі звітними важливими матеріалами виступили:
- А. Гончаренко, регіональна координаторка проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» у Сумській області (Проєкт з медіаграмотності: ресурси та можливості);
- Н.Скляр, вчителька української мови та літератури КУ "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Сумської міської ради" (Як упроваджуються ефективні моделі розвитку навичок критичного сприйняття інформації у школах області);
-Ю. Нікітін, ректор КЗ “Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”; Л. Петрова, завідувачка кафедри освітніх та інформаційних технологій КЗ “Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” (Розробка та впровадження методики інтеграції інфомедійної грамотності в навчальні програми);
- О. Семеног, координаторка проєкту «Освітньо- дослідницький центр «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка (Сумські ініціативи в рамках грантової програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»).
Кожний із спікерів запропонував перспективні напрями подальшої реалізації проєктів.
Дякуємо Надії Скляр за хештег. #медіаграмотністьзмінюємосвітнакраще

#IREX історична подія: WOW-фестиваль!

31 березня 2021 року 20 команд грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» I REX презентують свої напрацювання.
Є анкета, заповнюючи яку, можна поділитись своїми враженнями про проєкти грантерів https://bit.ly/3fuDBtd
Скажемо слово і про наш проєкт «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», що функціонує як грантова програма IREX.
Усією командою висловлюємо глибоку вдячність НАШИМ КОЛЕГАМ, НАШИМ КООРДИНАТОРАМ, нашим наставникам О.Тараненко, О.Проценко.
Проєкт здружив колег із закладів вищої освіти міст Суми і Горлівки, з НАН України. МИ ПРОЖИЛИ ВЕЛИКЕ ЖИТТЯ разом.
Наші координати:

Фінальний звіт нашого «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬського кампусу»

21 лютого 2021 року у Міжнародний день рідної мови відбувся фінальний звіт нашого «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬського кампусу» .
Якісні результати грантової програми:
1. Національне розгортання (понад 400 учасників), що підтверджує: для особистостей, які прагнуть саморозвитку, професійного самовдосконалення, готові до конструктивного діалогу, немає кордонів.
2. Ми отримали вкрай необхідний конструктивно-фаховий діалог лідерів освітянської спільноти різних рівнів: здобувачів освіти, вчителів, директорів ЗЗСО, викладачів закладів ЗСО, ЗФПО, ВО, представників відділів моніторингу якості освіти, керівників Державної служби якості освіти, проректорів з наукової роботи і міжнародних зв'язків щодо реалізації інфомедійного компонента у програмах навчальних дисциплін у вищій школі та програмах шкільних предметів.
3.Віртуальна лабораторія "Мультимедійний словник з інфомедійної грамотності" може бути доцільно використана як тренажер для журналістів (створення контенту термінів) та перекладачів з можливістю внесення "Коментувань" та "Редакторських правок" віддалено та в режимі реального часу, для вчителів і викладачів - формулювання та візуалізації тлумачень інфомедійних термінів.
Освітньо-дослідницький центр «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус» завдяки потужній команді, що представлена різними закладами України, продовжує працювати.

Анонс фестивалю, присвяченому Міжнародному дню рідної мови

🙋‍♀️🙋Шановна інфомедійно грамотна родино!
📅21 лютого 2021 року ми чекаємо Вас на фестивалі, присвяченому Міжнародному дню рідної мови.
🕑Початок: о 14.00.
🗓У програмі заходу:
🥳1. Привітання учасників та нагородження призерів конкурсу на кращу методичну розробку з інфомедійним компонентом.
💻2. Презентація мультимедійного словника з інфомедійної грамотності.
📍3. Підбиття підсумків діяльності та окреслення перспектив функціонування освітньо-дослідницького центру «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус».
📣Станьте частиною цього мегадійства!
📧Просимо бути уважними, адже на пошту, вказану у формі, надійде покликання на зустріч.
🖥Не переймайтеся, якщо не встигнете заповнити форму чи не долучитеся з технічних причин, адже в нашій групі буде пряма трансляція заходу!
👏Ми чекаємо на Вас і готуємо приємні сюрпризи!
💞P.S. Ми НЕ ставимо крапку, ми ставимо три крапки!
 

Самовлосконалення: почніть з ідей

💁‍♀️Цьогоріч студенти-редактори Машинобудівного фахового коледжу СумДУ долучилися до реалізації проєкту «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус».
💁‍♀️💁💁‍♂️На засіданні гуртка «Культуромовна особистість журналіста» (керівник – Наталія ПОНОМАРЕНКО) студенти дізналися про інструмент створення словників нового типу – віртуальна лабораторія – та швидко зголосилися долучитися до роботи: «Вау, тепер можемо легко запам’ятати терміни завдяки мультимедійному наповненню: графіка, аудіо, відео…».
💭«Нове було не лише для студентів, а й для викладачів. Уперше спробувала себе в ролі лексикографа та сформулювала тлумачення до термінів. Разом зі студентами готували відеотлемачення слів. Працювати з лабораторією досить легко. Завжди можна звернутися за допомогою до Маргарити Надутенко (керівника Загальноукраїнського центра словникарства) та Максима Надутенка (завідувача відділу Українського мовно-інформаційного фонду Національної академії наук України). Може ще щось вигадаємо в процесі роботи з лабораторією, і разом з досвідченими програмістами внесемо зміни у структуру словника», – ділиться враженнями викладач Наталія ПОНОМАРЕНКО.
☝️Отож, не бійтеся змін, бо мрії залишаться мріями!

Дочірні категорії